VIDEO: Zfetovaný zloděj utíkal policistům přes střechy. Místo alkoholu ukradl krabici Sunaru

zdroj: Policie JMK

BRNO – V neděli odpoledne dvacetiletý mladý recidivista hazardoval se životem při útěku před policisty. Šel si do obchodu pro alkohol a neměl na zaplacení. Chtěl si ukrást nějaký alkohol, ale odnesl jen sunar.

Mladík si prošel prodejnu a dostal se do skladu. Tam vzal první krabici, na kterou narazil, a snažil se místo nenápadně opustit. Na dvoře si jej všimla na kamerách pracovnice hlídací agentury a hned zavolala za tísňovou linku policie. Muž přelezl bránu a dal se na útěk. Snažil se před policisty ukrýt na střechách domů.  „Při pátrací akci zahlédla hlídka osobu odpovídající popisu, která jakoby smyslu zbavená přelézá zábradlí, přeskakuje mezi domy a hazarduje se svým životem,“ popsala útěk policejní mluvčí Petra Hrůzová. Mladíka s bohatým rejstříkem trestů policisté nakonec dopadli. Zjistili, že byl před dvanácti dny propuštěn za krádeže. „Akce se naštěstí obešla bez zranění jak podezřelého tak policistů. Recidivista byl totiž pod vlivem návykových látek, což prokázal pozitivní test,“ dodala Petra Hrůzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.