Nejdřív konflikt s partnerkou, pak se sekerou na souseda. Teď si muž z Jihlavska hledá nové bydlení

ilustrační foto

JIHLAVA – Ke konfliktu, při kterém agresivní opilec napadal svou partnerku, došlo v půlce září v Jihlavě. Na souseda, který ženě přispěchal na pomoc, muž navíc neváhal vytáhnout sekeru. Agresor skončil na záchytce, poté následoval zákaz vstupu do společného bytu. Čtyřiatřicetiletý muž je nyní podezřelý ze dvou přestupků a z trestného činu.

Případ se stal v polovině září v jednom bytovém domě v Jihlavě. O konfliktu, který vyvrcholil policejním zákrokem, dnes informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Incident začal hádkou mezi partnery, která se stupňovala díky opilosti jednoho z nich. „Muž byl pod vlivem alkoholu, choval se vulgárně a agresivně. Incident probíhal následně na společné chodbě domu a agresivní muž poškodil i dveře bytu. Konflikt se snažil uklidnit soused, na to ale agresivní muž zareagoval tak, že vytáhl z místnosti bytu sekeru, se kterou se blížil k muži. Své jednání ještě podporoval výhrůžkami násilím,“ informovala Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

K žádnému zranění naštěstí nedošlo. Agresivního muže na místě zadrželi přivolaní policisté. „Při dechové zkoušce policisté útočníkovi naměřili přes jedno a půl promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ dodala Jana Kroutilová.

Následně policisté útočníka vykázali ze společného obydlí. Muž čelí podezření z trestného činu nebezpečného vyhrožování se zbraní a také z přestupku proti občanskému soužití a proti majetku. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.