Nepojízdná kola hyzdí město, chystá se jejich odstranění

ilustrační fotografie

HRADEC KRÁLOVÉ – Částečně pojízdná nebo vůbec nepojízdná jízdní kola hyzdí městské pozemky a jejich majitelé o ně nejeví zájem. Pracuje se na jejich odstranění, město chce tak navázat na projekt likvidace autovraků.

Po skončení letních prázdnin bylo zahájeno mapování cyklovraků a kol, které hyzdí veřejné prostranství a zabírají parkovací místa. Jejich majitelé o ně nejeví delší dobu zájem, v plánu je tedy jejich odstranění. Jde jak o pojízdná kola, o která se nikdo nehlásí, tak o ta zcela nefunkční. Jedná se o odstavené rámy bez řídítek nebo také o kola se zdeformovanou kostrou. Město se i nadále věnuje likvidaci autovraků, těch se zatím podařilo odstranit dvě desítky. „V posledních týdnech jsme mapovali cyklovraky a dlouho stojící nepoužívaná kola, která se nachází na veřejném prostranství, nejčastěji u stojanů, stromů nebo také veřejného osvětlení. Evidováno máme téměř padesát takových kol, skutečné číslo ale může být ještě o něco vyšší,“ dodává za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.