Opilec se válel po podlaze autobusu, zatímco ho policie marně hledala

Ilustrační foto

BRNO – V hledáčku policie se ocitl devětatřicetiletý muž, který nenastoupil k výkonu trestu. Místo toho se opil a poté se povaloval na zemi autobusu, ze kterého odmítal vystoupit.

Cestující autobusové linky 67 to ve středu ráno přehnal s alkoholem. Na konečné zastávce v Jundrově ztratil rovnováhu a upadl na zem, ze které se nedokázal zvednout. Dispečeři dopravního podniku zavolali na pomoc strážníky, kteří muži vyvedli ven. Při tom zjistili, že má na hlavě krvavou ránu. Na místo proto dorazila sanitka. Opilec však odmítal jakékoliv ošetření, začal být agresivní a snažil se za každou cenu odejít. Jelikož nerespektoval zákonné výzvy strážníků, skončil v poutech. Jeho chování se vysvětlilo záhy, když ověřením osobních údajů hlídka zjistila, že je v hledáčku Policie České republiky. „Z nemocnice, kam byl na pokyn zdravotníků převezen, poté zamíří rovnou na stanici. Podezření z přestupku proti veřejnému pořádku a porušení zákona o návykových látkách dořeší správní orgán,“ doplnila tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ještě ten den našli strážníci na Cejlu další hledanou osobu. Svědek upozornil na mladého muže, který dle svých slov utekl z diagnostického ústavu, kde si nechal své doklady. Hlídka kontaktovala republikovou policii a mladíka jí předala.