Opilý muž způsobil nehodu, když se projížděl na motorce se dvěma malými dětmi

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Dvaačtyřicetiletý muž byl v těchto dnech obviněn, policejním vyšetřovatelem, nejen z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, ale také za neposkytnutí první pomoci posádce motocyklu značky Yamaha, která kvůli němu havarovala.

K události došlo na začátku července. Muž z Jičínska vypil dvě piva a rozhodl se potěšit dvě děti, tím že se s nimi projede na motocyklu značky Jawa. „Na silnici III. třídy v Robousích se začal otáčet, aniž by měl zapnutou levou směrovku, nebo dal najevo změnu směru upažením levé ruky. V tu dobu za ním jel další motocykl značky Yamaha, jehož řidič ve snaze zabránit střetu, strhl řízení vlevo, dostal smyk a z motorky spadl i se spolujezdkyní na zem,“ říká mluvčí policistů Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Díky pohotovosti řidiče motocyklu Yamaha, nedošlo ke střetu obou motocyklů. Muž za řídítky Jawy se otočil a z místa nehody ujel, nijak ho nezajímalo, jestli dvojice, která upadla na zem potřebuje pomoc. Bohužel při nehodě se 16letý mladík a jeho 15letá spolujezdkyně zranili a museli být ošetřeni lékařem. Znovu se na místo nehody 42letý muž vrátil později. Policisté ho podrobili dechové zkoušce s pozitivním výsledkem skoro 0,5 promile. Mladší řidič měl dechovou zkoušku negativní.

„Z vyšetřování vyplynulo, že muž, nejen že řídil pod vlivem alkoholu, jel navíc na motorce, která neměla platnou STK, dále neměl nasazenu ochrannou helmu a vezl dvě nezletilé děti, které také neměly helmu. Pokud bude obviněnému muži prokázána vina, může být odsouzen až na 5 let do vězení,“ dodává policejní mluvčí Iva Kormošová.