VIDEO: Dopravní koktejl z Prahy 12. Perník, vybroušený VIN a zákaz řízení

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Před jízdou si dva řidiči dali perník. Jeden vezl přívěsný vozík s vybroušeným VIN kódem. Druhý má zákaz řízení až do roku 2022. Oba případy si převzali policisté.

Osobní auto zelené barvy nejistě kličkovalo v Dobronické ulici,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Strážníci tedy řidiče zastavili a ten jim předal doklady k vozidlu a vozíku. Bylo ovšem zjištěno, že registrační značka na vozíku nesouhlasí s doklady a VIN je vybroušený. Devětatřicetiletý řidič vůbec netušil, jak je to možné. Prý auto pouze převážel, protože majitel vypil jedno pivo. On sám prý před jízdou nepil, jen si dal k večeři trochu perníku. „Jeho slova následně potvrdil test na drogy,“ doplnila mluvčí.

Se zvláštním vysvětlením přišel i majitel vozu, který uvedl, že si vozidlo půjčila skupina místních obyvatel a o vozíku vůbec nic netuší. Druhý případ se odehrál v křižovatce ulic Libušská a Dobronická, kde řidič černého vozu porušil dopravní značení. Řidič hlídce oznámil, že je trochu mimo a že asi má zákaz řízení. Lustrací bylo zjištěno, že má vyslovený zákaz řízení až do roku 2022. Ještě řidič uvedl, že si večer dal perník, což test také potvrdil. Oba případy si převzala Policie ČR.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.