Projektová dokumentace na komplex na Červeném kopci je schválená, město vybere zhotovitele

Zdroj: město Brno

BRNO – Radní schválili vyjádření města k projektové dokumentaci pro územní rozhodnutí, stavba sociálně-zdravotního komplexu na Červeném kopci je tedy zase o něco blíže své realizaci. Komplex pojme pokoje pro pacienty, ordinace lékařů či společné prostory.

V tuto chvíli je vyhotovena a schválena projektová dokumentace, nyní se projekt přesune k územnímu řízení a následně k vybrání zhotovitele. Komplex bude postaven podle projektu společnosti RANGHERKA 5, pozemek je nyní připraven na stavbu, jelikož v loňském roce proběhla demolice původních budov léčebny dlouhodobě nemocných.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nový komplex pro následnou péči o dlouhodobě nemocné je situován do tří samostatných pavilonů, které budou propojeny halou s atrii zajišťujícími přirozené světlo. Střecha bude osázena vegetací, čímž se spojí přilehlá zahrada se zdravotnickým zařízením. „Celkově pro nás byla významná udržitelnost a ekologie budov, proto budou mít i jednotlivé pavilony zelenou střechu. Ta významně pomáhá ochlazovat okolí v horkých letních dnech a naopak v zimě poskytuje nutnou izolaci. Srážková voda se bude kumulovat v retenčních nádržích a bude dále využívána například k zavlažování,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Každý z pavilonů bude čtyřpodlažní a bude tvořen zázemím pro pacienty, ordinacemi lékařů, pracovnami zdravotních sester, rehabilitacemi, stacionářem, společnými prostory či jídelnami. Chybět nebude ani 51 parkovacích míst, z toho 40 zastřešených pergolou.