Vsetínští senioři nezahálejí, vyrazili na výlet do Lednice

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Ve čtvrtek 7. října v rámci projektu Vsetínský senior vyrazila padesátka dříve narozených občanů poznávat krásy zámku Lednice s jeho zahradami a přilehlým parkem. Jako doprovod se připojila zaměstnankyně radnice, průvodkyně i místostarostka.

Město se rozhodlo rozšířit aktivity projektu a jezdit se seniory na výlety zaměřené na fyzickou kondici. Občané tak navštívili třeba Jeseníky, kde vyrazili severskou chůzí s holemi na Praděd. Nyní jeli za poznáním na jižní Moravu. Vsetínský senior je zaměřený na posilování dobré kondice starších osob, které tak nebudou nuceny předčasně využívat sociálních služeb, ale naopak budou posilovat soběstačnost. „Mile mě potěšil velký zájem o tuto akci. A musím konstatovat, že všichni senioři, kteří s námi do Lednice jeli, byli disciplinovaní, plni elánu a dobré nálady. Je radost s nimi pracovat,“ zhodnotila akci Jana Táborská z odboru sociálních věcí radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.