Covid kosí mladé, školy jsou časovanou bombou

ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Covid na vzestupu. Tak lze v krátkosti vyjádřit stav nemocnosti v Olomouckém kraji za minulý týden. Krajský hygienická stanice eviduje 613 nových případů. Z toho se v pěti případech jedná o import ze zahraničí. Prokazatelně mají viry mají „žně“ ve školách.

Nejvyšší nemocnost je v okrese Přerov, následuje Olomouc, Prostějov a Šumperk. Nejklidnější situace je v okrese Jeseník. „Nejvíce případů nákazy způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 přibylo v uplynulým týdnu ve věkové kategorii 12-15 let, dále pak ve věkové kategorii 16-19 let a 6-11 let . Počet nových případů se pozvolna zvyšuje i u ohrožené kategorie osob nad 65 let,“ sdělila tisková mluvčí hygieny Markéta Koutná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ve sledovaném týdnu byl řešen výskyt onemocnění COVID-19 u žáků a zaměstnanců v 81 školách a školských zařízeních. Ve srovnání s předchozími týdny je patrné, že počet řešených případů výskytu onemocnění ve školách a školských zařízení narůstá a kopíruje trend nárůstu výskytu onemocnění v Olomouckém kraji jako takovém.