Po hádce s přítelem utekla mladá maminka z domu, azyl pomohli najít strážníci

Foto: MPB

BRNO – Dojemnou chvíli zažili dva brněnští strážníci v Králově Poli, kde je oslovila mladá maminka s několikatýdenním kojencem s prosbou o pomoc. Neváhali proto a ihned nabídli ženě útočiště.

Žena bloudila královopolskými ulicemi a tápala, kam se v chladné noci vydat. Požádala proto o pomoc hlídku, která kontrolovala okolí. Pod bundou měla v šátku malé miminko, se kterým nevěděla, kam jít. Vysvětlila strážníkům, že se rozešla s přítelem a po hádce opustila jejich byt. Dodala také, že jí fyzicky neublížil nyní ani v minulosti, jen kvůli vleklým neshodám s ním nechce žít. Snažila se najít azyl v zařízení pro lidi bez domova, tam ji ale nepřijali s tak malým dítětem a kvůli noční hodině neuspěla ani v azylovém centru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Hlídka ženu zavedla na recepci ředitelství městské policie. Při převazování šátku dala svou maličkou pochovat jednomu ze strážníků, pro kterého to byl jeden z nejdojemnějších okamžiků v jeho životě, jelikož má sám doma dvě malé dcery a jedna z nich se dokonce jmenuje jako holčička,“ popisuje tiskový mluvčí městské policie Jakub Ghanem. Muži zákona ihned provedli sérii telefonátů  a ženu nakonec přijali v rodinném centru, kam ji sama hlídka odvezla. Poté předala informace republikové policii, která vyloučila spáchání trestného činu a vyrozuměla sociální pracovníky.