Volkswagen Transporter se střetl s chodcem, ten utrpěl těžké zranění

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Toto pondělí, krátce před sedmou hodinou ranní, došlo ke střetu dodávky s chodcem. Vše se odehrálo na křižovatce u benzínové pumpy Robin Oil v Trutnově. Proč k nehodě došlo nyní vyšetřují trutnovští policisté.

„Dvaačtyřicetiletý řidič při odbočování vlevo srazil 83letého chodce, který v tu dobu přecházel z levé strany komunikace. Senior utrpěl při pádu na zem těžké zranění, s kterým byl převezen do nemocnice,“ říká mluvčí policistů Iva Kormošová. U obou mužů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté na místě zjistili, že senior na sobě neměl žádné reflexní prvky, aby byl dobře viditelný. Při nehodě nedošlo k žádné škodě na majetku.

Policisté připomínají:

Chodec, který se pohybuje mimo obec po krajnici nebo po okraji vozovky v místě bez veřejného osvětlení, je povinen za snížené viditelnosti mít na sobě prvky z reflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky silničního provozu. Doporučujeme, aby stejným způsobem byli zviditelnění i chodci ve městech a obcích, protože i tam jsou místa, která nejsou zcela osvětlena. Oblečením či doplňky z reflexního materiálu přispějete ke své bezpečnosti!