Senior draze zaplatil za zvědavost. Přišel o 400 tisíc korun, ani banka ho nezastavila

ilustrační foto: pixabay.com

BRNO-VENKOV – Dvaaosmdesátiletý důchodce z Brněnska naletěl telefonátu neznámého muže, který prý mu chtěl vrátit peníze za bitcoiny. Senior sice nevěděl, o co jde, ale ze zvědavosti pokračoval v hovoru a přesně plnil požadavky volajícího.

Nainstaloval si do počítače program umožňující jeho vzdálenou správu. Na požádání se přihlásil i do svého bankovního účtu. Potom se s neznámým volajícím dohodli na přerušení hovoru a vyčkání na dokončení transakce. „Po krátkém čase se neozval samozvaný finančník, ale zástupce banky. Ta vyhodnotila probíhající transakce jako podezřelé a účet zablokovala,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Senior si ovšem následující den účet úspěšně odblokoval. Brzy na to mu opět muž zavolal a senior opět poctivě spolupracoval. Následující den však ho hodně zaskočilo, že mu nepřišly na konto bitcoiny, ale z konta mu zmizelo skoro 400 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.