V podzemí kostela sv. Michala vznikne nová kavárna

Ilustrační foto

BRNO – Radní vybrali nájemce nové kavárny, které vznikne v podzemních prostorách pod terasou kostela sv. Michala na Dominikánském náměstí. Hlavním kritériem bylo výše nájemného.

Již o prázdninách město zveřejnilo výzvu na využití prostoru pod kostelem, jako přípustné schválilo například prodejnu nepotravinového zboží, malý provoz občerstvení nebo kavárnu. To poslední jmenované se teď stane skutečností. „Na nabídku reagovalo sedm subjektů, mezi nimi jsme vybrali ten, který nabídl nejvyšší nájemné. Tím je společnost PF Café s nabídkou ročního nájemného 666 666 Kč. Nyní s nimi budeme jednat o podpisu smlouvy,“ uvedl náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Odbor správy majetku Magistrátu města Brna má objekt ve správě od roku 2018, kdy byl ukončen soudní spor o určení vlastnictví. Poté zde byly provedeny rozsáhlé opravy a kolaudace proběhla v červenci 2021. V plánu jsou ještě další úpravy, například pokládka obkladů na toaletách, to vše ale už v koordinaci s novým nájemcem. Z toho důvodu bude do doby zahájení provozu kavárny účtováno snížené nájemné 30 %.