Kluziště na Vodově ulici dostane nový povrch

Ilustrační foto

BRNO – Kluziště na Vodově ulici se dočká nového multifunkčního povrchu. Doteď si ho muselo město půjčovat. Dodavatelem se stal Petr Sobotka.

Provozovatel kluziště, městská společnost STAREZ-SPORT se obrátila na odbor sportu s žádostí o využití 1,8 milionu korun, které jsou připraveny v rozpočtu kapitálových výdajů na rok 2021, na nákup povrchu pro letní provoz kluziště. Brno souhlasilo a vybralo také dodavatele, jímž se stal Petr Sobotka z Nového Jimramova. „Město Brno usiluje o rozvoj sportu a o jeho dostupnost pro všechny skupiny obyvatel. Nový multifunkční povrch na kluzišti na Vodově tuto nabídku ještě více rozšíří, z čehož mám velkou radost. Jedná se o veřejnou zakázku malého rozsahu, nyní se chystáme s dodavatelem podepsat smlouvu,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jelikož si Brno muselo každoročně povrch ve sportovním parku Vodova půjčovat, rozhodlo se pro jeho zakoupení. Tím uspoří za sezonu 290 tisíc korun. Díky osvětlení bude možné sportoviště využívat i ve večerních hodinách, povrch bude zase vhodný pro profesionální sportovce i rekreační sport, například nohejbal, tenis nebo házenou.