Od poloviny listopadu D46 bez omezení!?

PROSTĚJOV – Dobrá zpráva pro všechny řidiče, jedoucí přes Prostějov. Ředitelství silnic a dálnic slibuje, že ubude zúžení a komplikací při opravě D46. Motoristé se mají brzy dočkat citelné úlevy.

„Do konce měsíce předpokládáme zprovoznění pravých pruhů dálnice D46 v obou směrech včetně otevření EXITu 24 Prostějov-střed,“ sdělil tiskový odbor Ředitelství silnic a dálnic.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Levé pruhy zůstanou zatím zavřené. Z důvodu zpětného osazení dopravního značení a odstranění přejezdů středového pásu se plánuje zprůjezdnění rychlých pruhů na druhou půli listopadu.

Zhotovitel naznačil šance zkrácení termínu na první polovinu listopadu, ovšem konečné datum závisí na počasí a na průběhu dokončovacích prací. Následně bude dálnice D46 v Prostějově fungovat obousměrně bez omezení.

„Pokračování stavby „D46 MÚK Prostějov-střed“ začne příští rok spolu s opravou prostějovské estakády. Oba projekty by měly probíhat pod společnou uzávěrou tak, aby byl co nejméně dotčen provoz ponechaný na volné části dálnice D46,“ dodává mluvčí.