Řidičce měl do cesty vběhnout chodec a způsobit nehodou. Policie hledá svědky

Foto z místa nehody, Policie ČR

OLOMOUC – Policie hledá svědky nehody, která se stala v úterý 19. října v Olomouci. Mladé řidičce měl do cesty vběhnout muž, kvůli kterému strhla řízení a srazila se s autem jedoucím v protisměru. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, ovšem hmotná škoda je poměrně vysoká.

Policisté dopravního inspektorátu Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění dopravní nehody, ke které došlo v úterý 19. října po 18. hodině v Olomouci na ulici Sokolovská. Podle prvotních informací měl do silnice mimo přechod pro chodce náhle vběhnout muž, kvůli kterému 19letá řidička Volkswagenu Passat strhla řízení a v protisměru se střetla s 19letým řidičem Škody Praktik, který měl také zareagovat stržením řízení do protisměrné části silnice. „Způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 100 000 korun. Alkohol za volantem vyloučila u obou řidičů provedená dechová zkouška,“ upřesnila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Po chodci, který z místa nehody utekl, policisté ihned po dopravní nehodě pátrali, avšak bez úspěchu. Policisté šetří přesnou příčinu nehody a míru zavinění jejích účastníků. Prosí případné svědky, kteří nehodu viděli nebo místem v daný čas projížděli, či mají další informace, které by mohly přispět k objasnění nehody a ustanovení neznámého chodce, ať se obrátí na kterékoliv policejní oddělení nebo kontaktují bezplatnou linku 158.