Mobilní tým z Baťovky vyrazil očkovat seniory v domovech třetí dávkou

Mobilní tým vyráží očkovat. Foto: KNTB

ZLÍN – Třetí, takzvanou posilovací dávku vakcíny proti covidu-19 dnes začal podávat mobilní očkovací tým ze zlínské nemocnice. Určena je klientům domovů pro seniory po celém Zlínsku. Jako první vakcínu dostali lidé ze slušovického domova Na Dubíčku a osoby se zdravotním postižením ve Fryštáku.

Mobilní tým tvoří lékařka, dvě zdravotní sestry a řidič krajské záchranky, která pro očkování poskytla vozidlo. Do terénu vyrazili zdravotníci krátce po sedmé ráno. „Víme, do čeho jdeme, podíleli jsme se také na aplikacích první a druhé dávky. Senioři jsou trpěliví a vstřícní klienti, někteří se nás určitě budou ptát na aktuální situaci kolem očkování a další věci, takže jsme připravení i na zodpovídání dotazů,“ řekla při odjezdu Jana Kundratová, lékařka prvního mobilního očkovacího týmu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do poloviny listopadu chce mobilní tým navštívit 14 domovů pro seniory na Zlínsku. „O třetí dávky vakcíny je mezi dříve narozenými velký zájem. Mobilní tým jich naočkuje v nadcházejících týdnech určitě několik stovek,“ prohlásil Michal Pisár, primář urgentního příjmu zlínské nemocnice a koordinátor očkovacího centra a mobilních týmů.

Mobilní tým ve složení (zleva) Břetislav Kovář, Miroslava Kubicová, Jana Kundratová a Nikol Číková. Foto: KNTB