Na parkovišti v centru Zlína přibylo dalších 30 míst, řidiči si ale za první hodinu připlatí

Foto: Zlaté jablko

ZLÍN – Modernizací za 3 miliony korun prošlo parkoviště ve Zlatém jablku v centru Zlína. Řidičům přibyla světelná navigace, rozšířil se kamerový systém a otevřelo se podzemní patro. Tím se do parkovacího domu vejde o 30 aut víc.

Díky modernímu systému s monitoringem volných parkovacích míst pomocí kamer už řidiči nemusí při hledání kroužit mezi patry. „Součástí jsou i speciální displeje, které budou v každém patře informovat o volných a obsazených místech a navigovat tak řidiče,“ uvedl ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl. Osmdesát kamer rozmístěných po parkovišti a monitorujících všechna parkovací místa navíc přispěje i k bezpečnosti v parkovacím domě.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nově mají řidiči k dispozici pět podlaží s 270 parkovacími místy. Stalo se tak poté, co Zlaté jablko otevřelo podlaží, které poskytlo dodatečných 30 stání pro auta.

Po modernizaci parkovacího domu došlo i ke změnám v ceníku. Jak upozornil ředitel Kratochvíl, stalo se tak poprvé od zahájení provozu v roce 2007. „Částku za první a následující hodiny jsme sjednotili. Vyjde tak řidiče na 20 korun za každou hodinu,“ sdělil Jiří Kratochvíl. Zároveň dodal, že parkování ve Zlatém jablku stále patří k nejlevnějším v centru Zlína.