Škodovka bourala na Martinovské do kolejí. Zastavila MHD do centra Ostravy

Foto/HZS MSK

OSTRAVA – Dnes dopoledne nezvládl řidič bílé škodovky ukočírovat volant auta a místo po silnici pokračoval v jízdě směrem na tramvajové koleje. Poté, co se v kolejišti auto zastavilo, nemohly místem projíždět tramvaje MHD, které obsluhují jednu z nejhustěji obydlených městských částí Ostravy, kterou tvoří obvody Poruba, Martinov a Třebovice.

Při celé akci strávily dva týmy hasičů více než půl hodiny času. Během vyprošťování použili k vyzdvižení Škodovky Praktik hydraulickou ruku vyprošťovacího speciálu Tatra 815-7 Omars s využitím závěsného kříže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Řidič vozidla vyvázl naštěstí bez zranění, ale tramvaje ve směru z Martinova na Opavskou ulici místem nemohly až do ukončení zásahu projet, a to kvůli zablokované trati,” potvrdil mluvčí hasičů, Petr Kůdela s tím, že tramvaje čekaly na místě maximálně 30 minut. “Trať do Martinova ale zůstala průjezdná,” dodal ještě Kůdela.

Doprava se zkomplikovala i pro automobilisty, kteří na místě rovněž museli počítat se zdržením. Doprava byla ve směru do centra vedena jedním jízdním pruhem. Jen v okamžiku, kdy došlo na samotné zvednutí auta z kolejiště, přítomní policisté dopravu zastavili na několik minut úplně.