V participativním rozpočtu zvítězily vsetínské včely

Foto: město Vsetín

VSETÍN – Ve druhém participativním rozpočtu Vsetín podle nás zvítězil návrh Tak jak to dnes vypadá u včel s 1 500 hlasy. Do ankety se zapojily tři tisíce obyvatel.

Pro letošní rozpočet byl uvolněn jeden milion korun. „Obyvatelé města starší 15 let následně mohli posílat návrhy projektů na využití této částky. Zaměřeny měly být především na úpravu veřejného prostoru či zvelebení veřejného prostranství pro sportovní nebo volnočasové využití, dopravní infrastrukturu, životní prostředí,“ upřesnil místostarosta Pavel Bartoň. Na radnici dorazilo 14 návrhů, 4 z nich byly ale pro formální nedostatky vyřazeny.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Finálová desítka byla poté dostupná k vidění na veřejném projednání či webu města. Následně byla na Mobilním Rozhlase vyhlášena anketa, v níž mohli obyvatelé do 31. října udělit hlas maximálně třem oblíbencům. Do ankety se nakonec zapojily 3 tisíce respondentů, což je trojnásobek oproti loňskému roku. A jak dopadlo hlasování?

  1. místo Vybudování veřejně přístupného včelína v Arboretu Semetín
  2. místo Zřízení pamětního místa RAF letci, plukovníku Františku Vavřínkovi
  3. místo Workoutové hřiště Na Lapači
  4. místo Oprava chodníků podél Vsetínské Bečvy
  5. místo Zřízení grilovišť na několika místech Vsetína
  6. místo Zřízení stolů pro stolní tenis na sídlištích
  7. místo Zřízení veřejných cykloboxů pro uzamčení jízdních kol a kočárků
  8. místo Zřízení venkovní hrací plochy pro hru Labyront nejen pro nevidomé
  9. místo Zatraktivnění veřejného prostoru před Íčkem
  10. místo Zřízení griloviště v Rokytnici