Moravskoslezští záchranáři získali v Lisabonu významné ocenění

Foto/ZZS MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Prestižního ocenění se dostalo v těchto dnech Zdravotnické záchranné službě MSK. Ocenění předávala 31. října mezinárodní iniciativa ANGELS v rámci kongresu urgentní medicíny v Lisabonu. Ocenění si odnesly nejlepší organizace podílejících se na managementu péče o osoby, které postihla akutní cévní mozková příhoda.

Pro získání ocenění se sleduje řada parametrů péče, ovlivňujících celkový benefit pro pacienty. Hodnotí se nejen časový aspekt (rychlost zásahu), ale řada dalších ukazatelů, včetně spolupráce s nemocnicemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Skórovací systém ocenění v této oblasti má tři stupně, zlatý, platinový a diamantový. Právě nejvyšší, diamantový status, získala ZZS MSK.

Cenu pro Zdravotnickou záchrannou službu MSK převzal na místě Petr Jaššo, který se řadu let věnuje problematice cévních mozkových příhod a na dosaženém úspěchu tak má velký podíl díky speciálně zaměřenému výukovému programu pro zaměstnance ZZS MSK.

“Záchranáři ošetří každoročně v rámci Moravskoslezského kraje okolo tří tisíc pacientů, které postihne cévní mozková příhoda,” uvedl po předání ceny mluvčí záchranářů Lukáš Humpl s tím, že v rámci celé Evropy je ocenění významným úspěchem, který svědčí o tom, že přednemocniční neodkladná péče a urgentní medicína je v České republice poskytována velmi kvalitně.