Poznejte svět vědy a techniky na vlastní kůži ve Znojmě

Zdroj: Jakub Malačka

ZNOJMO – Od úterý mohou obyvatelé Znojma a okolí zažít dva týdny interaktivní vědy, která za nimi přijede přímo do Znojma. Čeká je interaktivní model EXPO, digitální dílna, zábavná fyzika, planetárium, technická dílna a další vědecká překvapení.

Jak uvedl starosta Znojma Jakub Malačka, nenechte si tuto super akci ujít. V Domu umění Jihomoravského muzea ve Znojmě na Masarykově náměstí je instalovaný interaktivní model exponátu, kterým se Brno a Jihomoravský kraj bude chlubit na světové výstavě EXPO v Dubaji. Uvidíte jej dřív než samotní návštěvníci Expa. Více najdete zde. Od úterý 2. až do neděle 14. listopadu ve Sportovní hale Dvořákova (buď uvnitř nebo na parkovišti u haly) bude stát dílna FabLab, kde si vyzkoušíte 3D tisk, elektronový mikroskop nebo třeba digitální frézku. Od pondělí až do pátku 8. – 12. 11. můžete navštívit Vědecký stánek, kde se společně se zkušenými lektory z VIDA! science centra přesvědčíte, že i fyzika a chemie mohou být zábava. V sobotu a neděli 6. – 7. 11. na Hvězdárně nakoukněte do vesmíru díky mobilnímu planetáriu s dech beroucími filmy. Také můžete v pondělí 8. a středu 10. 11. vyzkoušet Polybus, což je pojízdná dílna a technická učebna, která ve svém nitru ukrývá spoustu nářadí, pilek, pájek, termolisů a dalších přístrojů. Kompletní program akce Věda a technika jede najdete tady. Výstavu už viděli v Brně a Židlochovicích, po Znojmu pojede výstava letos ještě do Hodonína a Brna, po novém roce do dalších jihomoravských měst.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.