První tři autovraky zmizely z ulic Valašského Meziříčí

Foto: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Díky zákonu, jenž umožňuje odtáhnout a následně zlikvidovat vůz s STK propadlou  šest a více měsíců se podařilo odstranit první tři autovraky z parkovišť v ulicích města. Radnice nyní ještě řeší další dvě vozidla, na jejichž odstranění ale mají provozovatelé ještě čas.

Jelikož jdou náklady spojené s odtahem na vrub provozovatele, podařilo se v posledních třech letech odstranit většinu z 22 nepojízdných vozidel. Majitelé reagovali na výzvu vylepenou na autech. „Bohužel jsou zde však i tací, kteří se svým povinnostem vyhýbají. Proto jsme po uplynutí všech zákonných lhůt museli přistoupit k odtahu jednoho vozidla z ulice Havlíčkova a dvojice vozů z ulice Husova,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město uzavřelo smlouvu se společností PARTR, která zajišťuje likvidaci autovraků. V areálu firmy budou vozidla odstavena po dobu tří měsíců, během kterých si je může provozovatel vyzvednout a tím uhradí pouze odtah. Pokud se nepřihlásí, bude po něm město vymáhat i likvidaci. V řešení je ještě dvojice vozidel na parkovišti u městského hřbitova, u nich ale mají ještě provozovatelé čas na odvoz či odtah.