Na D1 přistál vrtulník. Vážná nehoda uzavřela příjezd do Prahy

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – Ve středu odpoledne uzavřela D1 před Prahou dopravní nehoda dvou nákladních vozidel. Jednoho vážně zraněného řidiče vyprošťovali hasiči. Na dálnici přistál i záchranářský vrtulník.

Jednotka pražských profesionálních hasičů z chodovské stanice zasahovala na druhém kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu u nehody dvou nákladních vozidel,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Z jednoho vozidla museli hasiči vyprostit zhruba padesátiletého řidiče, kterého ve vážném stavu předali do rukou záchranářů. Následně zajistili nehodu proti požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny.

Na místě rovněž přistál vrtulník leteckých záchranářů Kryštof 01. „Řidič utrpěl mnohočetná poranění dolních končetin, hrudníku a pánve. Bylo třeba jej uvést do umělého spánku,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Následně jej vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice. Během zásahu byla dálnice ve směru do Prahy zcela neprůjezdná. Pražským hasičům pomáhali i kolegové z Říčan.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: HZS Praha