Žena upozornila důchodce na roušku, ten jí za to rozbil mobil za třicet tisíc

Ilustrační foto

BRNO – Spor mezi čekajícími na hlavním nádraží vyústil v rozbitý telefon značky Apple v hodnotě třicet tisíc korun. Senior je nyní podezřelý z trestného činu.

V úterý vpodvečer upozornila žena čtyřiasedmdesátiletého muže, že musí mít v čekárně nasazený respirátor. Když neuposlechl, začala ho natáčet na mobil, senior se ale rozmáchl novinami a tím jí vyrazil telefon za třicet tisíc korun z ruky. Strážníkům, kteří přijeli na místo, muž vysvětloval, že roušku neměl na ústech proto, jelikož zrovna popíjel kávu. Dle slov ženy ji ale měl položenou na stole. Poškozená hlídce ukázala rozbitý přístroj, který měl poškozený displej a kryt. Dodala také natočený incident. „Muž uposlechl naši výzvu a respirátor si nasadil. Vzhledem k výši škody případ s podezřením na spáchání trestného činu převezme republiková policie,“ dodává tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.