Zfetovaný opilec vylezl v noci na cizí balkón. Teď čelí podezření z trestného činu

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Opilý čtyřiatřicetiletý muž pod vlivem drog vnikl ve Velkém Meziříčí na cizí pozemek a vyšplhal na balkón, odkud se nechtěl hnout. Přivolaní policisté muže odvezli na záchytku, nyní je podezřelý z trestného činu.

Případ se stal v úterý 2. listopadu po jedné hodině ráno. Na balkóně bytového domu ve Velkém Meziříčí se v tu dobu nacházel neznámý muž a zůstával zde i přes nesouhlas obyvatele bytu. Na místo dorazila policejní hlídka. Policisté u zadrženého muže provedli dechovou zkoušku, která ukázala 1,89 promile alkoholu. Pozitivní byl i test na návykové látky, konkrétně na amfetamin.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Opilec na místě nic nevzal ani nepoškodil. „Policisté dále zjistili, že než vylezl na balkon v prvním patře, ještě vnikl na oplocenou zahradu domu, odkud po přistižení utekl,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Muž skončil na záchytce a po vystřízlivění mu policejní inspektor sdělil podezření z trestného činu porušování domovní svobody. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.