Dětská nemocnice omezuje provoz, personál se přesune do Bohunic

Foto: FNB

BRNO – Od pondělí 8. listopadu dojde k částečnému omezení služeb Dětské nemocnice. Lékaři a zdravotní sestry půjdou pomáhat do Fakultní nemocnice, která se potýká se zvýšeným počtem pacientů s koronavirem.

Fakultní nemocnice dostala nařízeno vyčlenit pro covid pozitivní pacienty minimálně sto standardních lůžek, osm lůžek pro umělou plicní ventilaci a dvacet dva JIPových lůžek. Z toho důvodu přejde část personálu z Dětské nemocnice právě do Bohunic. „V Bohunicích je zvýšená potřeba lékařů a sester pečujících o pacienty s COVID, protože kromě nich je nemocnice plně vytížena i péčí o jiné nemocné. Proto kolegům v Bohunicích začnou opět pomáhat i lékaři a zdravotní sestry z Dětské nemocnice. Abychom je mohli do Bohunic poslat, musíme částečně omezit i náš provoz,“ řekl zdravotnický náměstek Dětské nemocnice Jan Blatný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dětská nemocnice v pondělí uzavře jeden sál ORL a jeden sál chirurgický, tento manévr se však nedotkne péče o akutně nemocné děti. Může však dojít k omezení naplánovaných neakutních operací. Tento týden také došlo ke snížení doby návštěv nezletilých pacientů na 30 minut, ke kterým můžou pouze jejich rodiče. To se nevztahuje na rodiče, kteří jsou s dítětem hospitalizováni. Avšak platí individuální domluva s personálem a zachování standardní návštěvní doby,