Silnice mezi Ostrovem a Křižanovem je do jara opět průjezdná bez omezení

Foto: ŘSD Kraje Vysočina

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem, kde na silnici I/37 již několik měsíců probíhá rekonstrukce, dokončili silničáři první úsek. Provoz se tak vrací z objízdných tras zpátky na hlavní trasu. S druhou částí rekonstrukce budou silničáři pokračovat na jaře příštího roku.

Opravy a odvodnění 10,6 kilometrů dlouhého úseku silnice I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem začaly letos v červnu. V minulém týdnu se silničářům podařilo kompletně dokončit první úsek, takže se provoz ze značených objízdných tras vrátil zpět na původní trasu. Obnova vodorovného dopravního značení již probíhá za provozu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V letošním roce se silničářům podařilo dokončit necelou polovinu z plánované délky. Pokud to klimatické podmínky dovolí, budou letos ještě pracovat podél komunikace na čištění a sanaci propustků či osazení jejich šikmých čel. Naplno by se sem silničáři měli vrátit v dubnu 2022, kdy bude dokončována zbývající část silnice. Ta by měla být zcela hotova za 3 měsíce.