Kopřivnice se ve výzvě “10 tisíc kroků” umístila v první půlce českých měst

Foto/px

KOPŘIVNICE – Výzva „10 000 kroků – cesta ke zdraví“ proběhla v říjnu letošního roku. V 65 městech České republiky se jí zúčastnilo 10 275 lidí. Město Kopřivnice se v celkovém pořadí celorepublikového žebříčku umístilo na 29. místě.

Úspěch si na konto mezi kopřivnickými chodci připsala paní Mirka, která se stala za město ve svých 74 letech nejstarší účastnicí akce. “Paní Mirka urazila v říjnu pěšky 152,71 km. Za tento výkon dostane ocenění a spolu s ní i nejlepší kopřivnický tým a tři nejúspěšnější ženy a muži,” uvedla Ilona Mazalová z kopřivnické radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Tři nejúspěšnější kopřivnické ženy v říjnu ušly dohromady 996,73 km. Tři nejaktivnější muži ušli dokonce 1.374,95 km. „Podařilo se nám k výzvě přitáhnout výrazně víc lidí, než v předcházejícím ročníku. Doufám, že stejně úspěšní budeme i během dubnové výzvy v příštím roce,” řekla Ivana Holubová, koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice.

Jako cenu dostanou nejúspěšnější chodci balíček Zdravého města. Město je vyzve k převzetí ceny e-mailem.

Projekt 10 000 kroků organizuje spolek Partnerství pro městskou mobilitu s cílem motivovat lidi chodit častěji, pro zdraví, radost, ale i pro vlídnější města a hezčí svět kolem nás. Výzvu projekt pořádá dvakrát ročně. Zájemci se mohou zapojit na portálu, kde každý den přidávají záznamy o svých aktivitách a dle jejich BMI a věku se jim počítají body. Více na www.desettisickroku.cz.