Zraněná seniorka čekala na pomoc ve svém zamčeném domě

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci městské policie zasahovali ve čtvrtek dopoledne ve Slatině poté, co dostali hlášení o šestaosmdesátileté ženě, která nereaguje na zvonění a klepání. S pomocí techniky se k ní dostali a jelikož byla zraněná, sanitka ji dopravila do nemocnice.

Příbuzní poprosili hlídku o pomoc, jelikož jejich rodinná příslušnice neotevírala delší dobu dveře a oni měli o ni strach. Do Slatiny proto vyjeli muži zákona, kteří zjistili, že žena má zamčené dveře a klíče zastrčené zevnitř zámku, což znamenalo, že je skutečně doma. Po bedlivém prozkoumání okolí se nakonec rozhodli využít ochotných sousedů a pomocí žebříku přelezli na seniorčinu zahradu. Poté planžetou bez poškození otevřeli balkonové dveře.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Ženu jsme našli ležet na zemi v prvním patře. Neměla viditelná zranění a komunikovala s námi bez potíží. Řekla, že před několika hodinami se jí zamotala hlava, upadla a nemohla se zvednout,“ popisuje tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková. Seniorka si stěžovala na bolest hlavy, do které se při pádu udeřila. Hlídka proto raději přivolala záchranáře, kteří ji ošetřili a rozhodli o převozu do nemocnice.