Havárie na Kroměřížsku skončila smrtí chodce

Foto: HZS Zlínského kraje

KROMĚŘÍŽSKO – Tragický závěr měl sobotní večer na Kroměřížsku. Srazilo se tam osobní auto s chodcem, šestašedesátiletý muž nehodu nepřežil.

Havárie se odehrála u obce Chvalčov krátce před šestou večer. „Padesátiletý řidič osobního automobilu značky Ford jel ve směru od Tesáku na Bystřici pod Hostýnem. Při průjezdu obcí Chvalčov přehlédl na silnici chodce, kterého srazil. Muž přecházel komunikaci mimo přechod pro chodce. I přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním na místě podlehl,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo vyjeli také hasiči z Bystřice pod Hostýnem. „Hasiči uzavřeli v místě nehody komunikaci, prostor vytyčili páskou a nasvětlovali jej pro vyšetřující policisty,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. „Přesné okolnosti této tragické události šetří kroměřížští kriminalisté společně s dopravními policisty,“ dodala Simona Kyšnerová.