Do Zlína se vrací dvoudenní Kreativní festival stavebnic a her

Foto: archiv Inspirace Zlín, z. s.

ZLÍN – Přízemí 14|15 Baťova institutu ve Zlíně zaplní o víkendu 20. a 21. listopadu Kreativní festival stavebnic a her. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet stavebnice z nejrůznějších materiálů, chytré hračky, kuličkodráhu, kostkoviště, deskovky a hlavolamy nebo hrací stěnu.

Festival se ve Zlíně koná už poosmé a pokaždé přijde se zajímavými novinkami. Letos to budou dřevěné vzdělávací hračky od českého výrobce Ježpodi. K vyzkoušení budou různé tematické skládačky, pomůcky pro čtenářskou gramotnost, Montessori pomůcky, skládačky k Hejného metodě, komunikační hry a mnoho dalších vzdělávacích her.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Namísto pískoviště si děti pohrají v kostkovišti

Srdce malých i velkých milovníků stavebnic si jistě získají přírodní hrací kostky od českého výrobce T-WOOD. Díky mechanickému opracování mají hladký povrch a jsou příjemné na dotek, lze na ně i malovat a lepit obrázky.

Velkým lákadlem je kostkoviště, kde si namísto písku návštěvníci pohrají s kostkami. Zajímavostí je také hrací stěna, která se skládá z plstěné tabule a skládacích dílků různých tvarů z kvalitního bukového dřeva. Každý dílek je z jedné strany opatřen suchým zipem, díky kterému na plstěné tabuli pevně drží a zároveň ho lze snadno odejmout.

Zvláštní zónu budou mít designové stavebnice Toypex, které vynikají originálním spojovacím systémem, designem, barvami a nedají se běžně koupit v kamenných obchodech. Další jedinečný způsob skládání si kluci a holky vyzkouší se stavebnicí MAKURA, která rozvíjí fantazii, kreativitu a logické myšlení. Vše je vyrobeno z bukového dřeva a zdravotně nezávadných materiálů.

Chytré hlavičky zaujmou hlavolamy i smart hry

Velmi oblíbenými u dětí jsou logické hry, které na výstavu přiveze společnost Mindok. Jedná se o takzvané „smart hry“, které rozvíjí pozornost, paměť a logické myšlení. Společnost Recent Toys přiveze hlavolamy, které jsou velmi zajímavé svým nápaditým designem a barvami, a také oblíbenou kuličkodráhu Hubelíno.

Chybět nesmí ani deskové hry. Ty přiveze i společnost Piatnik, které je vyrábí už od roku 1824.

Festival můžete navštívit oba dny mezi 10. a 18. hodinou za jednotné vstupné 70 korun nebo rodinné vstupné v ceně 250 korun. U návštěvníků nad 12 let je třeba prokázat se očkováním, prodělanou nemocí covid-19, PCR testem nebo antigenním testem. Ten si mohou lidé přinést vlastní a provést ho na místě. Organizátorem festivalu je spolek Inspirace Zlín.