V Kroměříži plánují zprovoznit nové kluziště

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Obyvatelé Kroměříže si budou moct po roční přestávce zabruslit na nově zakoupeném mobilním kluzišti na Hanáckém náměstí. Zprovoznění je plánováno na 10. prosince.

Mobilní kluziště v centru města se v minulosti setkalo s velkým ohlasem, odhadem ho navštívilo 15 tisíc bruslařů. Město se proto rozhodlo namísto pronajatého kluziště zakoupit vlastní za 2,7 milionu korun s rozměry 13 x 28 metrů. V minulé zimě ho ale nemohli Kroměřížané využít kvůli protiepidemickým opatřením spojeným s pandemií koronaviru. „Pevně věřím, že letos se nic podobného nestane a že si občané Kroměříže a hlavně děti nové sportoviště užijí,“ doufá místostarosta Karel Holík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V provozu bude denně od 9 do 21 hodin s tím, že mezi 13. a 14. hodinou a mezi 17. a 18. hodinou proběhne úprava ledové plochy. Počítá se i s půjčovnou bruslí, uzamykatelnými skříňkami na obuv a stánkem s občerstvením. Vstup bude stát 10 korun.