Kroměřížské náměstí už zdobí vánoční strom

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Na Velkém náměstí v Kroměříži už je patrné, že Vánoce jsou za dveřmi. V pátek tu vztyčili strom, který teď čeká slavnostní výzdoba. Rozsvítit by se měl už ve čtvrtek.

Před budovou radnice letos stojí smrk pichlavý, který rostl na městském pozemku v Braunerově ulici v Dolních Zahradách. Starý je zhruba 25 let.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Rozsvícení vánočního stromu spolu s výzdobou centra města doprovodí 25. listopadu odpolední a večerní program. Ve čtvrtek a v pátek se bude na náměstí konat adventní jarmark, kde si Kroměřížané budou moct koupit vánoční a adventní zboží, různé dobroty a nezbytný svařák a punč.

Další tisíce světel se na Velkém náměstí rozzáří 10. prosince, kdy započnou vánoční trhy Šťastné a veselé. Ty potrvají až do 22. prosince. Postupně se o adventních nedělích budou rozsvěcovat velké svíce i na dalších náměstích, a to 28. listopadu na náměstí Míru, 5. prosince na Komenského náměstí, 12. prosince na Masarykově náměstí a 19. prosince ve spodní části Velkého náměstí, vždy v 17 hodin.

Pokud se hromadné akce nezakážou, sváteční program proběhne beze změny

Na rozdíl od jiných obcí Kroměříž stále počítá se svátečním programem. „Žádnou z připravovaných venkovních akcí, rozsvícení vánočního stromu ani vánoční trhy na Velkém náměstí Šťastné a veselé, nerušíme,“ ujistil starosta Jaroslav Němec.

Namísto kompletního zrušení svátečního programu chce radnice nechat rozhodnutí zúčastnit se programu na zvážení každého návštěvníka. „Apelujeme však na zdravý rozum, vyzýváme a prosíme účastníky, aby se i na venkovních akcích řídili pravidlem tří R: dodržovali rozestupy, dezinfikovali si ruce, a hlavně používali respirátory. Kvůli sobě i kvůli ostatním lidem,“ vyzval starosta.

Foto: město Kroměříž
Foto: město Kroměříž
Foto: město Kroměříž