Děti z mateřské školy zachránily odložená koťátka

Foto: MPB

BRNO – Na vycházce předškolní děti našly na plotě viset tašku, ze které se ozýval žalostný pláč opuštěných koťátek. Jejich učitelka zavolala na tísňovou linku, aby si pro ně přijeli strážníci a poskytli jim útočiště.

V tašce na plotě v Králově Poli našly děti z mateřské školy kočičí miminka, která byla promrzlá a žalostně mňoukala. Jelikož nebylo pochyb, že je tam někdo odložil úmyslně, učitelka zavolala na pomoc strážníky. Ti přijeli a ihned se koťátek ujali. Jeden z nich jim ze šály vytvořil provizorní pelíšek a uložil je do tepla služebního vozu. „Poté jsme počkali na odchytáře městské policie, který si je převzal a odvezl je do útulku brněnských strážníků, kde dostanou veškerou potřebnou péči,“ upřesňuje tiskový mluvčí Pavel Šoba. Nyní budou malé kočičky hledat svůj domov, kde se o ně s láskou postarají a nenechají je na holičkách. Bohužel se nepodařilo zjistit, kdo se zvířat takto krutě zbavil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.