Řidič nebyl schopný dýchnout, v krvi měl nakonec skoro 3 promile

Ilustrační foto

OLOMOUC – Když už se opilec nemohl udržet na nohou, vzal zavděk autem. Aspoň tak vypadá případ 58letého řidiče na Olomoucku, který nebyl schopný při policejní kontrole dýchnout a nakonec mu musela být odebrána krev, aby policisté zjistili hladinu alkoholu v krvi. Včera obdrželi výsledek vyšetření a nestačili se divit.

Případ se stal v sobotu 13. listopadu okolo deváté hodiny večerní v katastru Mariánského Údolí na Olomoucku. Policisté zde zastavili ke kontrole osobní auto značky Škoda. Po několika neúspěšných dechových zkouškách souhlasil 58letý řidič s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve. „Na základě včera obdrženého výsledku vyšetření hladiny alkoholu v krvi, který byl o hodnotě téměř 3 promile, zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla dnes policejní mluvčí Petra Vaňharová. Řidiči tak hrozí zákaz řízení, peněžitý trest nebo až jeden rok za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .