Dostat se do výtahu bylo nad seniorčiny síly, pomohli strážníci

Ilustrační foto

BRNO – Ve svízelné situaci se ocitla žena se svou devadesátiletou maminkou. Chtěla ji odvést do jejího bytu, kvůli zvýšenému přízemí ale nebylo možné maminku dostat do výtahu. Na pomoc proto přispěchali strážníci.

Na linku 156 zavolala žena ze Židenic a popsala pracovníkům, že již delší dobu sedí v autě se svou starší maminkou, kterou by ráda dovedla domů. Dodala také, že je sice vyveze výtah, k němu se ale musí dostat po schodech do zvýšeného přízemí. „Posteskla si, že i když by ráda, sama to nezvládne a na žádného ze sousedů se nedozvonila,“ popisuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba. Na místo proto byla vyslána hlídka, která ihned oběma ženám pomohla po schodech nahoru a nakonec do výtahu. Ještě se doptala, jestli náhodou dámy nepotřebují něco dalšího, a když s díky odmítly, strážníci se s nimi rozloučili a odjeli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.