Hasiči se opět vrátili pomáhat do nemocnic a k záchranářům

ilustrační fotoj: Nemocnice Znojmo

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Od pondělí nasadila Hasičská záchranná služba opět čtyři hasiče do nemocnice Vyškov a čtyři hasiče do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA).

Během tohoto týdne plánuje nasadit další čtyři hasiče do nemocnice Ivančice a čtyři do nemocnice ve Znojmě, kde budou dva z nich sloužit na lůžkové péči a dva v očkovacím centru. Jak vysvětlil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška, pomoc zdravotnictví však není pouze v nemocnicích. Tři hasiči jsou součástí mobilních vakcinačních týmů FNUSA, nemocnice Tišnov a Fakultní nemocnice Brno-Bohunice. Další tři hasiči-zdravotničtí záchranáři tvoří podporu Záchranné službě Jihomoravského kraje. Tito hasiči mají s praxí u záchranné služby zkušenost i mimo covidové období. „Celkově tak Hasičská záchranná služba Jihomoravského kraje nyní poskytuje do zdravotnictví 22 příslušníků. Kromě personální pomoci zajišťujeme i různé činnosti. Nedávno jsme rozváželi testy určené do škol. Začátkem tohoto týdne převážíme lůžka ze skladu Správy státních hmotných rezerv do nemocnice ve Znojmě a každý třetí den kontrolujeme provoz v odběrovém stanu u Nemocnice Milosrdných bratří v Brně,“ doplnil Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.