Mikuláš nezapomene ani na vsetínské seniory

Ilustrační foto: Radovan Kocúrek

VSETÍN – Oblíbená akce Mikuláš pro seniory letos proběhne, i když v trochu jiné podobě. Družina tentokrát navštíví samotné babičky a dědečky v ústavech a pokusí se jim vykouzlit úsměv na tváři.

Z důvodu zhoršení epidemiologické situace se dříve narození občané nesejdou v Domě kultury, ale navštíví je nadpřirozené bytosti tvořené vsetínskými skauty v domovech pro seniory. Jejich obyvatelům předají za zpěvu písní dárky a popřejí jim. „Ve spolupráci se vsetínskými skauty a se studentským Kostka radiem uspořádáme Mikuláše pod okny domovů pro seniory. Chceme tak v této době povzbudit a podpořit zejména pracovníky v sociálních službách, kteří svou laskavost a štědrost předávají dále každodenní péčí o seniory i v adventním čase,“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Občané, kteří nebydlí v domovech, najdou družinu v ulicích Vsetína a na Dolním náměstí, kde jim bude kromě sladkostí rozdávat také mini kartu první pomoci. Mikuláš s čertem a andělem tak v neděli 5. prosince zahraje písničky a popřeje bezmála šesti tisícovkám seniorům a třem stovkám pečujících pracovníků.