Muž chtěl vyřešit své psychické potíže skokem z mostu

Ilustrační foto

BRNO – Jeden ze strážníků při cestě do práce postřehl osobu stojící za zábradlím na mostě. Muž trpící psychickými problémy chtěl ukončit svůj život skokem pod projíždějící auta.

Dnes po páté hodině ráno balancoval na mostě nad velkým městským okruhem mladík. Když ho spatřil strážník spěchající do práce, ihned vyrozuměl nejbližší hlídku, která se na místo vydala. „Přibližovali jsme se velmi opatrně a s mužovým souhlasem přistoupili až do jeho těsné blízkosti. Vysvětlil nám, že má dlouhodobé psychické problémy a skokem z mostu je chtěl jednou provždy vyřešit,“ upřesňuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. Hlídka počkala na nestřežený okamžik, popadla muže a přitáhla ho k zábradlí. Na místo přijela i republiková policie a pomohla kolegům dostat apatického muže do bezpečí. Poté se ho ujali zdravotníci a rozhodli o jeho převozu do psychiatrické nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.