Řidiče zaskočilo nepříznivé počasí, narostl počet nehod

nehoda Nizkovice foto Michaela Burkusova

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – První sníh přinesl v kraji výrazné komplikace řidičům. Za několik hodin, kdy se na jižní Moravě podstatně zhoršilo počasí, a na většině území začal padat mokrý sníh, evidují policisté desítky nehod. Hasiči, policisté a záchranáři měli od pátečního odpoledne plné ruce práce a jezdili z výjezdu do výjezdu.

Šlo především o drobné kolize v menších rychlostech, kdy řidiči nestihli včas zareagovat na změnu v jízdě šoféra jedoucího před ním. Několik automobilů dokonce skončilo v příkopech. Zatím jsou všechny nehody bez vážnějšího zranění. Potíže se nevyhýbaly ani profesionálům. V obci Milíčovice na Znojemsku se srazila na křižovatce tři auta. V Moravských Málkovicích na Vyškovsku sjel autobus do příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. O půl čtvrté se v obci Kaly na Brněnsku převrátil na bok nákladní automobil, který zcela zablokoval cestu na Vysočinu. Havárie osobního auta zablokovala v Domašově přivaděč na dálnici D1 u Devíti Křížů. „Policisté žádají řidiče, aby výrazně snížili rychlost a pozorně sledovali situaci před sebou,“ vyzval v pátek v 17 hodin policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.