VIDEO: Neuvěřitelný počet migrantů v autě: Zásah policisty možná zabránil tragédii

Zdroj: Policie JMK

BŘECLAV – Za první čtyři dny tohoto týdne  zajistili cizinečtí policisté 17 migrantů, většinu ve vlacích. Dalších šest jich notně prokřehlých cestovalo na podvozku návěsu kamionu. V pátek přibylo u lanžhotského hraničního přechodu 26 osob, které se tísnily ve dvou osobních autech.

V pátek dopoledne kontrolovali cizinečtí policisté podezřelý osobní automobil VW Sharan, který zastavili na staré cestě poblíž hraničního přechodu Lanžhot. Překvapeně zjistili, že kromě dvojice řidičů se v autě tísnilo dalších 16 osob. V době, kdy policisté řešili tuto událost, projelo místem kontroly další podezřelé auto Chrysler Voyager opět s maďarskou registrační značkou. Přivolaná posilová hlídka se vydala vůz sledovat. Řidič na pokyny policistů k zastavení nereagoval a vysokou rychlostí, která se několikrát vyhoupla i přes 160 kilometrů v hodině, ujížděl přes Lanžhot až do Břeclavi. Jak popsal policejní mluvčí Pavel Šváb, řidič se v Čechově ulici dostal do pasti. Automobil musel zastavit a i se spolujezdcem se dal na útěk. Po několika stovkách metrů je jeden z členů hlídky dostihl a zadržel. Prchající cizinci však po zastavení automobil nezajistili a ten se samovolně rozjel. Auto nabouralo jeden ze zaparkovaných automobilů a nebezpečně mířilo do křižovatky. Druhý člen hlídky duchapřítomně naskočil do rozjetého auta a zastavil ho. V automobilu se tísnilo deset vyděšených cizinců. „Obě posádky cizinců, které řídily vozidla, skončily v policejní cele. S migranty budou probíhat identifikační a procesní úkony, pomáhají nám v tom i další krajská ředitelství,“ doplnil Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.