VIDEO: Ve čtvrtek proběhl převoz devatenácti pacientů na plicní ventilaci do Prahy

zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Nemocnice Na Homolce a Všeobecná fakultní nemocnice v Praze ulevily brněnské Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně FNUSA. Tyto pražské nemocnice ve čtvrtek převzaly do péče 19 pacientů na umělé plicní ventilaci. Náročný převoz probíhal za dozoru policistů.

Ve čtvrtek v 9 hodin večer jihomoravští záchranáři za pomoci hasičů nakládali dva pacienty na řízené ventilaci ve Fakultní nemocnici u svaté Anny a převáželi je sanitkami s lékařskou posádkou do dvou pražských nemocnic. „Jedná se o součást převozu 19 pacientů z Brna do Prahy. Podílíme se pouze převozem dvou výše zmíněných pacientů,“ uvedla ve čtvrtek mluvčí záchranářů Michaela Bothová. „Uvidíme, jak bude pandemie pokračovat, nyní jsme si uvolnili ruce zhruba na 48 hodin tak, abychom mohli v obou brněnských fakultních nemocnicích zachovat centrální péči a zároveň mohli pomoci menším nemocnicím, které začínají mít obrovské problémy,” uvedl přednosta Anesteziologicko resuscitační kliniky FNUSA a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Vladimír Šrámek, který je zároveň krajským koordinátorem intenzivní péče v Jihomoravském kraji. Šlo hlavně o nemocnice v Kyjově, Břeclavi, a Vyškově, ale potíže mají už i nemocnice v Hodoníně, Ivančicích a Znojmě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jihomoravští policisté doprovázeli konvoj sanitek do Prahy a zpět. Obdobně pomáhali zajistit optimální průjezd sanitek a speciálního vozidla Fénix pražští policisté na trase Praha – Brno a zpět. „Celkově se podařilo bez problémů převézt na dvě desítky pacientů a ulehčit tak situaci zdravotníkům v brněnských nemocnicích,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Zdroj” Policie JMK
zdroj: Policie JMK
zdroj: ZZS JMK