Počasí o víkendu potrápilo řidiče v celém kraji a zaměstnalo hasiče. Jedna žena zemřela na D2

Střelice, foto:HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V neděli dopoledne začalo počasí opět komplikovat dopravu v kraji. Hasiči vyjížděli v souvislosti se sněhem k jedné hodině odpoledne k 37 událostem. Do desáté hodiny evidovali policisté víc než desítku drobných kolizí, bohužel na dálnici D2 u Blučiny se odpoledne stala smrtelná nehoda.

Na namrzlých silnicích řidiči nákladních automobilů nemohli vyjet kopce a často celou komunikaci zcela zablokovali. Na Blanensku zkolabovala autobusová doprava. Husté sněžení zkomplikovalo život i motoristům na hlavních tazích. Zejména dálnice D1 a D2 byly v dopoledních hodinách sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. V jednu hodinu odpoledne došlo na dálnici D2 za exitem Blučina ve směru na Lanžhot k vážné dopravní nehodě. Po střetu dvou osobních vozidel se zranili tři lidé, jeden cestující vyvázl bez šrámů. Bohužel ale na místě také zemřela i jedna řidička. „Žena zemřela po resuscitaci. Nepodařilo se jí bohužel zachránit, utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. „Dechová zkouška u druhého šoféra byla negativní. Po dobu vyšetřování nehody byl hlavní tah na Slovensko průjezdný jedním pruhem. Přesná příčina a míra zavinění bude nyní předmětem dalšího šetření dopravních policistů,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kolem deváté hodiny dopoledne havarovalo osobní auto v lesním úseku na silnici první třídy I/54 mezi Slavkovem a Kyjovem. Podle policejního mluvčího Petra Valy zřejmě řidič nepřizpůsobil rychlost špatnému počasí  a v prudké zatáčce na kluzké silnici vyjel mimo komunikaci. Přitom porazil dopravní značku a s autem zůstal stát v příkopě. Téměř ve stejnou dobu a na totožném místu došlo k podobné nehodě i v protisměru, ale řidička skončila ve srázu na druhé straně silnice. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Další havárie se stala i u Měnína na Brněnsku, kde automobil skončil po smyku těsně vedle potoka. „Dechová zkouška byla u muže negativní,“ doplnil Vala.

Měnín, foto: Policie JMK
Sníh_Rešice, foto: HZS JMK
Vémyslice, foto: HZS JMK