Čtrnáctiletý chlapec počmáral sloupy historické kolonády, od svědka si nechal svítit

Ilustrační foto

BRNO – Těžko uvěřitelný případ sprejerství řešila hlídka městské policie o uplynulém víkendu. Teprve čtrnáctiletý chlapec fixem pokreslil kulturní památku a ještě si nechal od kolemjdoucího svítit na své dílo.

O sobotním večeru si pracovníci dohledového centra všimli na kamerách, že v Denisových sadech stojí neznámý vandal u sloupů, na které píše fixem. Jeho detailní popis tak předali hlídce, která se ihned vydala na místo a podezřelého dopadla. Jaké bylo její překvapení, když se ze sprejera vyloupl teprve čtrnáctiletý chlapec. K činu se přiznal a strážníky dovedl k několika sloupům, na kterých byly červené a černé čmáranice. Z tašky poté vytáhl fixy odpovídajících barev. Několik dalších míst objevila i sama hlídka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Oslovili jsme také dvaadvacetiletého muže, který se stal nechtěným svědkem. Mladík ho požádal, aby mu na jeden ze sloupů svítil. Muž netušil důvod, a proto se mu snažil vyhovět. Jakmile však zjistil, že teenager potřebuje světlo k poškození památky, kolemjdoucí se ohradil, že ho v tom nebude podporovat,“ dodává tiskový mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. Strážníci případ předali republikové policii.