FOTO, VIDEO: Jihlava má rozsvícený strom, chystá i adventní koncerty

Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – První adventní neděle proběhla včera v Jihlavě v rámci povolených aktivit. Na kluzišti se již začalo bruslit, rozsvícen byl vánoční strom, svítí i výzdoba města. Jako každoročně připravuje město také adventních koncerty.

V neděli 28. listopadu před sedmnáctou hodinou rozsvítila primátorka Jihlavy Karolína Koubová vánoční strom. Na sociálních sítích města přitom všem popřála klidný advent a dnes se otevřeným dopisem novému premiérovi chystá apelovat na vrácení adventních trhů.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V provozu je od včerejška kluziště na Masarykově náměstí, s omezenou kapacitou 80 lidí. „Aby na adventní věnec mohlo město pustit bruslaře, má nařízeno kontrolovat certifikáty potvrzující očkování nebo prodělanou nemoc, případně PCR test. Týká se to všech od 12 let. Děti do dvanácti let v bruslení nikdo neomezuje,“ uvedl tiskový mluvčí města Jihlavy Radovan Daněk. Podrobná pravidla jsou vyvěšena na brusírně a v šatně.

Během adventu sedm koncertů

Město připravuje i sérii adventních koncertů, které se uskuteční ve vánočně laděné gotické síni jihlavské radnice. Mezi vystupujícími bude Pavel Šporcl, Felix Slováček či Nezmaři. Na většinu koncertů bude vstup zdarma, vstupné 50 Kč se bude vybírat pouze u posledního Vánočního koncertu sborů GAUDIUM A RADOST, které pořádá Základní umělecká škola Jihlava. Koncerty začnou vždy v 18 hodin, a to 29. listopadu a 6., 10., 13., 18., 20. a 21. prosince.

Vstup na koncert bude nutno si předem zarezervovat. Rezervační lístky si zájemci vyzvednou vždy v pátek před koncertem od 8 do 14 hodin na jednom z Městských informačních center (Masarykovo náměstí 1 – hlavní vchod nebo Hluboká 8). Na jednu osobu bude možné vyzvednout dva rezervační lístky. V případě, že nebudou vydány všechny lístky, budou k dispozici i na místě před koncertem.

Pro vstup do gotického sálu mají návštěvníci povinnost prokázat svou bezinfekčnost. Všichni přítomní musí mít zároveň po celou dobu koncertu nasazený respirátor. Maximální kapacita koncertů je 100 lidí.