Krátce za sebou dvakrát smyk, pak řidička nadýchala přes jedno promile

Ilustrační fotografie, zdroj: MP Plzeň

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Kombinace nevlídného počasí a alkoholu hrála roli při nehodě jednadvacetileté řidičky ve Velkém Meziříčí. Nejdříve nezvládla zatáčku a vrazila do zábradlí, vzápětí dostala znovu smyk a skončila na dlážděném ostrůvku. Vzhledem k množství alkoholu, které před jízdou vypila, je žena nyní podezřelá z trestného činu.

Dopravní nehoda se stala v sobotu 27. listopadu kolem půl páté ráno na silnici ve Velkém Meziříčí. Řidička Škody Octavia projížděla po ulici Novosady směrem k ulici Pod Hradbami. „Po předchozím projetí levotočivé zatáčky v prostoru křižovatky se silnicí II/360 nepřizpůsobila rychlost jízdy a na zledovatělé a sněhem pokryté silnici dostala s vozidlem smyk, který nezvládla. Najela vpravo na vyvýšený dlážděný chodník, kde narazila pravou stranou vozidla do kovových sloupků zábradlí,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Aniž by zastavila, pokračovala řidička dál ulicí Pod Hradbami směrem ke kruhovému objezdu. „Zde s vozidlem na rovném úseku komunikace dostala opět smyk, který nezvládla a s vozidlem se otočila a boční částí najela vpravo na vyvýšený dlážděný ostrůvek, kde zůstala stát,“ dodala Dana Čírtková.

Přivolaní policisté dali řidičce dýchnout, zkouška ukázala 1,28 promile. Žena přišla na místě o řidičák, další jízdu jí policisté zakázali. Celková škoda vyšplhala na 15 tisíc korun. Mladá žena čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí v případě obvinění může hrozit až jeden rok vězení a zákaz řízení na jeden rok až deset let.