Nemocnice ve Šternberku prosí zdravotníky o výpomoc

Foto Facebook nemocnice AGEL Šternberk

ŠTERNBERK – Z důvodu vysokého počtu pacientů s covidem se nemocnice AGEL ve Šternberku obrací na zdravotníky a žádá je o výpomoc. Aby nemocnice zvládla péči o neustále se zvyšující počet pacientů s tímto onemocněním, musí rušit plánované operace a omezovat chod některých oddělení, v nemocnici také už třetím týdnem pomáhají vojáci.

„Z důvodu velmi závažné epidemiologické situace prosíme lékaře, všeobecné a praktické sestry, sanitáře, aby se přihlásili na výpomoc do našeho zařízení,“ tato výzva se objevila v pátek na facebookových stránkách nemocnice AGEL ve Štemberku. Obracejte se na kontakt uvedený na výzvě pod článkem. Ve všech nemocnicích Středomoravské nemocniční, tedy ve Šternberku, Prostějově a v Přerově, již třetím týdnem také pomáhá 18 vojáků jako pomocní pracovníci. Nepříznivý epidemický vývoj nemá za následek jen posílení lůžkového fondu pro infekční pacienty, na vysoký počet indikovaných pacientů s covidem musely zareagovat také Laboratoře lékařské mikrobiologie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ve všech třech nemocnicích zareagovaly i očkovací centra na enormní zájem o vakcínu, denně v nich naočkují zdravotníci 500 lidí. Nemocnice Středomoravské nemocniční také podávají velice účinné monoklonální protilátky. „Tyto infuze podáváme již několik týdnů ve všech nemocnicích,“ uvedl předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční Jiří Ševčík.