Oheň ze sušičky zapálil dům ve Vizovicích, uvnitř uhořel pes

Foto: HZS Zlínského kraje

VIZOVICE – Smutně skončilo sobotní odpoledne pro obyvatele rodinného domu ve Vizovicích. Oheň ze sušičky na ovoce se rozšířil ze spodního patra a uvěznil uvnitř mladého muže s domácími mazlíčky. Hasiči bohužel všechny zachránit nezvládli.

Požár vznikl v obývacím pokoji, kde začala hořet zapnutá sušička ovoce. Majitelka domu byla v té době pryč. „Během krátké chvíle byl ve spodní části domu štiplavý kouř, který se postupně dostal i do horního patra. Tam se nacházela žena se synem. Ta si kouře všimla a stihla ještě vyběhnout z domu ven. Syn to ale už nestihl. Díky kouři nebylo uvnitř domu vidět ani na krok. Zavřel se v pokoji v horním patře a zavolal hasiče,“ vylíčila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K požáru přijeli jako první hasiči z Vizovic, kteří mladého muže zachránili pomocí žebříku. Jelikož se nadýchal zplodin, převzali si ho do péče záchranáři. „Hasiči zachránili z domu i kočku, kterou vynesli ven do bezpečí. Pes nacházející se v obývacím pokoji nepřežil,“ sdělila Javoříková.

Na místo dorazily další dvě jednotky hasičů a během chvíle byly plameny pod kontrolou. Hasiči pak dům odvětrali pomocí přetlakové ventilace.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů. „Ten šetřením potvrdil, že k požáru došlo díky technické závadě na sušičce ovoce. Škodu předběžně vyčíslil na 400 tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 3 milionů korun,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje