První sypač skončil v příkopu pár hodin poté, co na severu Moravy poprvé sněžilo

Foto/HZS MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Perné chvíle prožil v neděli 28. listopadu jak řidič sypače, tak tři jednotky hasičů Moravskoslezského kraje. Jak oznamovala předpověď počasí, o předchozím víkendu začalo totiž v kraji sněžit.

Rovněž silničáři oznámili minulý týden, že jsou na zimní sezonu připraveni. Kvůli naplněným meteorologickým predikcím, a též přes mohutnou přípravu silničářů, nakonec skončil jeden ze sypačů na Bruntálsku v příkopu už dva dny po první letošní sněhové nadílce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nehoda se stala v neděli odpoledne v obci Býkov-Láryšov v okrese Bruntál. Při údržbě hustě zasněžené silnice zapadl sypací vůz do příkopu, kde zůstal ležet na pravém boku. „Během události došlo na drobný únik motorové nafty a hydraulického oleje do sněhu,” sdělil mluvčí hasičů, Petr Kůdela.

Hasiči museli posypové auto dostat zpět na vozovku za pomocí speciální techniky. Zasáhnout musel vyprošťovací speciál z Bruntálu s automobilovým jeřábem z Opavy.

„Sypač byl za použití lanových navijáků postaven na kola a poté vytažen zpět na silnici. Uniklé provozní kapaliny zůstaly pouze ve sněhu. Hasiči použili na jejich úklid nasákavý sorbent,” uzavřel informaci Kůdela.